Sendinimo priemones

Go down

Sendinimo priemones

Rašyti  Sem on Kv. 11 26, 2009 9:48 am

Sendinimo priemonės

Norint, kad dekupažo technika dekoruotas daiktas atrodytų meniškesnis, tarsi išlikęs nuo senų laikų, tereikia pasirinkti, kokio tiksliai rezultato siekiate: aptrupėjusių dažų ar suskeldėjusio kažkada lygaus buvusio paveiksliuko. Nuo to priklauso, kokią priemonę reikės rinktis - vienkomponentę ar dvikomponenetę.

Vienkomponentis sendinimo lakas vadinamas kraklis. Dekoruojamą daiktą nudažyti norima spalva. Kai dažai išdžius, tepti šio lako. Leisti jam visiškai išdžiūti ir tada tepti pirmai spalvai kontrastingos spalvos dažus. Bedžiūdami dažai sutrūkinės, o įtrūkimuose matysis pirmoji spalva. Taigi šis lakas leidžia patiems pasirinkti, kokias dažų spalvas naudoti.Dvikomponentis lakas. Jau pats pavadinimas pasako, kad šis lakas yra iš dviejų komponentų, dalių. Jį galima tepti tiek ant dažyto paviršiaus, tiek ant paveiksliuko. Pirmiausia norimą paviršių padengiame pirmu lako komponentu ir laukiame, kol jis išdžius, t.y. pasidarys skaidrus. Tada ant jo tepame antrąjį lako komponentą ir paliekame išdžiūti. Kai jis išdžius, atsiras įvairaus dydžio ploni įtrūkimai. Kad įtrūkimai ryškiau matytųsi, juos įtriname įvairių spalvų auskinimo pasta arba aliejiniais dažais. Jeigu šį laką naudojame ant paveiksliuko, tai jis atrodo tarsi nuo senumo suskeldėjęs.Lakas:Dekupažui patariama naudoti akrilinį laką. Jis bekvapis, reikalui esant skiedžiamas vandeniu. Akrilinio lako galima įsigyti statybinių prekių parduotuvėse, ypač jeigu dekoruojamas daiktas didesnis. Tačiau jis nėra pritaikytas lakuoti smulkiems daiktams, todėl neretai pastebimas išliekantis lipnumas (pvz., sulimpa dėžutės dangteliai, prie pakabos prilimpa drabužiai ir pan.). Šiuo atveju geriau naudoti specialų akrilinį laką, parduodamą nedideliuose buteliukuose. Rankdarbiams skirtas lakas negeltonina, išdžiūvęs nelimpa ir yra bekvapis. Galima pasirinkti, kokį naudoti – blizgų ar matinį. Tai priklauso nuo to, kokio rezultato siekiama. Lakas tepamas plačiu teptuku, lėtais judesiais, kad nesusidarytų oro burbuliukai. Po lakavimo teptukai plaunami šiltu vandeniu ir muilu. Tačiau ne visada galima išsiversti su akriliniu laku.

a) jeigu dekoruojamas pavyzdžiui padėklas ar smulkūs baldai, akrilinis lakas netinkamas. Ant padėklo bus dedami karšti indai, todėl jį reikia padengti keliais karščiui atsparaus lako sluoksniais. Tam dažnai naudojamas specialus pirčių, saunų lakas. Dekupažu dekoruoti smulkūs baldai lakuojami specialiu baldų laku – jis apsaugo nuo trynimo, įbrėžimų. Tiek pirčių, saunų, tiek baldų lakas turi nemalonų kvapą, todėl dirbti galima lauke ar gerai vėdinamoje patalpoje. Neretai šie lakai turi atspalvį, todėl geriau juos naudoti ant tamsių paviršių. Teptukai po lakavimo plaunami vaitspiritu.

b) jeigu daiktas sendinamas su dvikomponentėmis sendinimo priemonėmis, dažnai akrilinis lakas irgi yra netinkamas. Tai priklauso nuo sendinimo priemonės sudėties. Jeigu ant šios priemonės užtepsime akrilinio lako, ji susigumuliuos, „pasišiauš“. Todėl tokiu atveju naudojamas arba aerozolinis lakas, arba tepamas alkoholinis lakas. Jis turi nemalonų kvapą, todėl dirbti galima lauke ar gerai vėdinamoje patalpoje. Teptukai po lakavimo plaunami vaitspiritu arba terpentinu.Patarimai

· Kad paviršių nudažytumėte lygiai, naudokite švelnius teptukus arba kempinėles.

· Kad piešinėlis iš popierinės arba ryžinės servetėlės aiškiai matytųsi, klijuokite jį ant šviesesnio paviršiaus.

· Pirma iškirpkite piešinėlį iš popierinės servetėlės, o tik tada atskirkite nereikalingus sluoksnius – servetėlė standesnė su visais sluoksniais, todėl ją kirpti lengviau.

· Audinį dekoruokite su piešinėliais iš popierinės servetėlės – ji plonesnė ir stipriausiai prilimpa prie audinio. Išgaubtus, nelygius paviršius taip pat patariama dekoruoti popierinėmis servetėlėmis.

· Iškirptą paveiksliuką iš dekupažinio popieriaus prieš klijuojant sudrėkinkite vandeniu – jis taps minkštesnis, plonesnis, todėl lengviau klijuosis.

· Dekoruodami žvakes, plastikinius, plastmasinius ar nulakuotus paviršius pirmiausia juos pašveiskite švitriniu popieriumi – paviršius taps šiurkštesnis, o dažai geriau prikibs, nenusilups.

· Naudojant vienkomponentį sendinimo laką (crackle) negalima antrų dažų (tepamų jau ant šio lako) toje pačioje vietoje dažyti kelis kartus – taip nesigaus įtrūkimai.

· Kad dekoruotos medinės dėžutės vidus atrodytų prabangiau ir gražiau, jį išklijuokite dirbtiniu veltiniu (filcu). Dėžutės sieneles patepkite nestoru lako sluoksniu ir dėkite dirbtinį veltinį – lakas puikiai jį priklijuos, neliks jokių baltų ar gelsvų dėmių.

· Naudojant dvikomponenčius sendinimo lakus, labai svarbu abu jo komponentus užtepti lygiai. Jeigu jausis teptuko dryžiai, ne tik į sutrūkinėjimus, bet ir į juos pateks aliejinių dažų arba auksinimo miltelių. Todėl šią priemonę tepkite švelniu teptuku arba tiesiog pirštu.

· Naudojant dvikomponenčius sendinimo lakus, įtrūkimų dydis priklauso nuo abiejų sluoksnių storio – kuo storesni jie bus, tuo didesni įtrūkimai atsiras.

Imta is senasnaujas.lt

Sem
Admin

Pranešimų skaičius : 37
Join date : 2009-11-23
Miestas : Kaunas

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://meno-akademija.lifeme.net

Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume